HomeMEAN WELL ProductsLED Power SupplyIDPV-65A-12 50.4W 12V 4.2A PWM Output LED Driver – 2 in 1 dimming & auxiliary DC output
IDPV-65A-12 - IDPV-65A-12 50.4W 12V 4.2A PWM Output LED Driver – 2 in 1 dimming & auxiliary DC output
IDPV-65-A-12 is a 50.4W 12V 4.2A PWM Output LED Driver with 2 in 1 dimming and an auxiliary DC output.
Additional information
Weight 0.30 kg
Function
Dimmable
Power (watts)
50.4W
Type
AC/DC,Constant Voltage,LED Driver
Range Power
Outputs
Single
  • Constant Voltage PWM style output with frequency 1KHz
  • PCB Type design
  • Built-in active PFC function
  • No load power consumption <0.5W (Blank-Type)
  • Function options: 2 in 1 dimming (dim-to-off); Auxiliary DC output